Czy dzieci są bezpieczne w szkołach?

W ostatnich miesiącach kuratoria oświaty w całej Polsce przeprowadzały kontrole w wybranych szkołach publicznych i niepublicznych. Kontrole dotyczyły bezpieczeństwa uczniów przebywających w danej placówce. Zainteresowanie wizytatorów nie ograniczało się jedynie do tego, czy dzieci są odpowiednio traktowane przez swoich nauczycieli oraz czy w szkołach nie ma takich zagrożeń, jak narkotyki lub przemoc.

8660484852_c850df508a_cKontroli podlegały także kwestie dotyczące tego, czy dana placówka zapewnia fizyczne bezpieczeństwo swoim podopiecznym, w tym między innymi odpowiednią ochronę przeciwpożarową.

Przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej w placówkach takich jak na przykład szkoły czy przedszkola mówią jasno o obowiązkach, jakie w tym względzie ma dyrekcja szkoły i administrator budynku. Jak zauważa przedstawiciel firmy Caldo Izolacje, szkoły i inne miejsca, w których przebywają dzieci i młodzież są szczegółowo kontrolowane przez przedstawicieli straży pożarnej. Jednak warto zauważyć, że coraz więcej dyrektorów szkół decyduje się na wprowadzenie w swoich placówkach rozwiązań, które zapewnią jeszcze większe bezpieczeństwo. Coraz częściej szkoły wymieniają akcesoria przeciwpożarowe na nowsze, bardziej sprawne i przede wszystkim bardziej godne zaufania. Jak podkreśla przedstawiciel firmy Caldo Izolacje, jest to wyraz świadomości dyrektorów szkół oraz ich troski o bezpieczeństwo nie tylko podopiecznych, ale również pracowników czy całej dokumentacji i majątku szkolnego.

insulation-1Firma Caldo Izolacje od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży najlepszych rozwiązań przeciwpożarowych. W ofercie tej firmy znaleźć można nie tylko akcesoria przeciwpożarowe, ale też farby ogniochronne i wiele innych materiałów, które znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju budynkach użyteczności publicznej, halach fabrycznych czy biurowcach. Firma wykonuje także profesjonalne izolacje wysokotemperaturowe, a często prowadzi również w firmach i instytucjach szkolenia dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach, w których zagrożenie wybuchem pożaru jest duże.

Jak podkreślają pracownicy firmy Caldo Izolacje, duże zainteresowanie dyrekcji szkół bezpieczeństwem przeciwpożarowym napawa optymizmem, choć często budżet placówek wciąż nie pozwala na zastosowanie wszystkich najwyższej klasy środków ochrony.