Jak uzyskać kredyt na zakup lokalu użytkowego lub biura

Własne biuro to żaden przywilej. Niestety coraz więcej przedsiębiorców wpada w tę pułapkę. Są przekonani, że lepiej wynajmować lokale niż kupić je na własność. Co prawda, na początku wydamy sporą kwotę, ale w perspektywie długoterminowej bardziej opłacalny będzie zakup. Na przykład za pieniądze pozyskane z kredytu inwestycyjnego. Wbrew pozorom, pozyskanie kredytu na ten cel wcale nie jest takie trudne.

be6545185eb645cf947a5ace755370aa

Jak uzyskać kredyt inwestycyjny?

Obecnie na rynku dostępne są różne formy finansowania działalności i inwestycji dla przedsiębiorstw. Wiele słyszy się o tym, że banki traktują przedsiębiorców nieufnie. Nie jest to jednak żadna reguła. Tak naprawdę pozyskanie kredytu na zakup własnego biura wcale nie musi być takie trudne i skomplikowane, a na pewno nie jest niemożliwe. Sprawdźmy, jak ubiegać się o kredyt na nieruchomość dla firmy.

Jak już wspomnieliśmy, jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie pieniędzy jest kredyt inwestycyjne. Jak sama nazwa wskazuje, bank może udzielić go przedsiębiorcy właśnie na pokrycie inwestycji, taką będzie zakup lokalu użytkowego lub własnego biura.

Zdobycie takiego kredytu wcale nie musi być tak trudne jak mówią. Oczywiście firmy działające dłuższy czas na rynku mają większą szansę na powodzenie planowanej inwestycji, a zatem bank ma większą pewność, zarobi na zwróconych pieniądzach. Innymi słowy, łatwiej zdobyć kredyt jeśli już mamy doświadczenie i funkcjonujemy na rynku od dłuższego czasu.

Pierwsze kroki

Ubieganie się o kredyt trzeba oczywiście zacząć od udania się do placówki banku. Bank oceni sytuację finansową firmy, sprawdzi bilans zysków oraz strat i rozpocznie przygotowywać wszystkie dokumenty.

W celu otrzymania kredytu na nieruchomość, nie wymaga się wielu dokumentów. Potrzebna jest jedynie umowa najmu, która zostanie podpisana z przyszłymi najemcami. To właśnie umowa jest podstawą do oceny zdolności kredytowej.

Na samym początku niezbędne będzie posiadanie tylko listu intencyjnego podmiotów, które są zainteresowane najmem. Dzięki temu bank może określić z jakim odbiorem potencjalnie może się spotkać propozycja starającego się o kredyt przedsiębiorcy.

Jako przedsiębiorcy powinniśmy również sami dostarczyć biznesplan. Ten jest bardzo ważny. Po udzieleniu kredytu banki najczęściej zastrzegają sobie prawo do sprawdzania, czy udzielone środki przedsiębiorca wykorzystuje w sposób określony wcześniej w umowie. Nie powinniśmy się jednak tego obawiać.

Chcesz kupić biuro? Firmie Fronton możesz zaufać! Jest to jedna z wiodących spółek w Polsce, której przedmiotem działalności jest wynajem lokali użytkowych i ich sprzedaż. Firma sprzedaje też nowe mieszkania. Szukasz biura do wynajęcia lub zakupu? Dobrze trafiłeś!