Jak zaprojektować ulotkę i folder reklamowy?

Papierowe materiały reklamowe są niezastąpionym elementem każdej kampanii promocji marki. Zdecydowana większość firm, które coś znaczą na rynku, korzysta z takich form reklamy. Niektóre z nich zlecają profesjonalnym drukarniom cyfrowym druk folderów reklamowych oraz ulotek składanych nawet kilka razy w roku, ponieważ jest to dla nich taki sam stały proces reklamy, jak na przykład promowanie marki w Internecie.

 

Zaletą papierowych materiałów reklamowych jest to, że są namacalne, czyli oddziałują na potencjalnego klienta w sposób holistyczny. Angażują nie tylko jego umysł i wzrok, ale również zmysł dotyku i węchu. Mając tego świadomość, trudno w ogóle zastanawiać się czy taka reklama jest skuteczna.

Mała rzecz o wielkiej wadze marketingowej

Bez względu na to, czy zamierzasz stworzyć zwykłą ulotkę, która znajdzie się za szybami samochodów lub w skrzynkach pocztowych potencjalnych odbiorców, czy preferujesz droższą, bardziej ekskluzywną reklamę, jak wysokiej jakości folder czy rozkładana ulotka, to do tego zadania warto podejść z odpowiednim zaangażowaniem. W końcu w każdej, nawet najmniejszej i najtańszej ulotce, bardzo ważna jest sama treść, jak i grafika. W związku z tym, to co przede wszystkim musisz zrobić to dobry projekt.

uloty8

Jak stworzyć projekt idealnej ulotki?

Tworzenie projektu może być Twoim prywatnym zadaniem, ale nie musi. Przecież nie każda osoba, która chce zlecić druk folderów i ulotek, jest od razu grafikiem, czy pracuje w agencji reklamowej, w której są zatrudnione osoby o podobnych umiejętnościach. Osoba zamawiająca druk równie dobrze może być zupełnym laikiem, który po raz pierwszy w życiu chce stworzyć jakikolwiek papierowy materiał reklamowy. Dowiedź się więcej o ofercie druku folderów z strony https://www.jkbprint.pl/foldery-ulotki-skladane

W profesjonalnych drukarniach cyfrowych pracują specjaliści, którzy pomagają każdemu klientowi w dopracowaniu projektu. Niektóre z nich nawet udostępniają funkcję projektowania ulotki online, wraz z opcją automatycznego zamówienia druku przez Internet. Jednak specjalistyczne programy graficzne nie są niezbędne. Projekt można wykonać w większość ogólnodostępnych programów i zapisać go w formacie pdf.

 

Drukarnia służy Ci pomocą

Profesjonalne drukarnie cyfrowej, jak np. JKB Print, zamieszczają na swoich stronach przydatne poradniki, zawierające informacje dotyczące tego, jak przygotować projekt do druku. Są one podane w sposób bardzo przejrzysty, wypunktowane, dzięki czemu stworzenie dobrego pliku jest dziecinnie proste.

drukarnia4

Większość drukarni dodatkowo zaleca wydrukowanie jednej sztuki wzorcowej, a potem ewentualne naniesienie poprawek i stworzenie reszty. Jest to bardzo przydatne osobom początkującym, które nie mają jeszcze wyobrażenia, jak będzie rzeczywiście wyglądać ulotka stworzona na podstawie projektu.

Już tylko krok od złożenia zamówienia!

Po przygotowaniu projektu należy zastanowić się, jaki rodzaj ulotki czy folderu wybieramy. Który rodzaj papieru nam najbardziej odpowiada, jaką kolorystykę, format i sposób składania preferujemy. Czy potrzebujemy dodatkowe uszlachetnienia i zabezpieczenia?

Po podjęciu decyzji wybieramy tylko ilość ulotek i folderów, a następnie składamy zamówienie. Większość drukarni jest w stanie wydrukować nawet bardzo duże zamówienia w terminie zaskakująco krótkim. Jeżeli jednak szczególnie zależy Ci na czasie, to dodatkowo zgłoś to podczas zlecania druku, by mieć gwarancję otrzymania materiałów reklamowych w możliwie najszybszym czasie.