Jakie białko jest najlepsze, by szybko przybrać na masie?

Czy chuda osoba ma szansę w krótkim czasie nabrać na tyle masy mięśniowej, by jej sylwetka zaczęła wyglądać efektownie? Oczywiście! Nie obędzie się jednak bez stosowania odpowiedniej diety, ćwiczeń i suplementów. Wrzeźbienie mięśni będzie o wiele prostsze, kiedy sięgniemy po właściwe białko na masę.

Jednak czy wszystkie odżywki białkowe są takie same? Jak spośród ogromnej gamy produktów wybrać te najlepsze? Na te pytania odpowiedzą specjaliści ze sklepu tanie-odżywki.pl.

Czy odżywki białkowe są naprawdę konieczne?

Choć suplementy białkowe nie są bezwzględnym wymogiem dla uzyskania masy, to jednak bardzo trudno jest dostarczyć swojemu organizmowi minimum 400 gramów białka dziennie tylko poprzez zwykłą żywność. A właśnie taka wartość wydaje się idealna dla każdego ektomorfika czy osoby wyjątkowo chudej. Większość białka w diecie powinno pochodzić z mięsa, ryb, drobiu i jaj. Nie zawsze jest to praktyczne i wygodne, zwłaszcza jeśli musimy jeść 6 lub więcej razy dziennie, aby uzyskać wymaganą dawkę. O wiele przyjemniej przyjmować standardowe dla siebie posiłki, a niedobór białka uzupełniać odżywkami.

fatsCzy białko na masę naprawdę działa i czy jest zdrowe?

To najczęstsze pytania, jakie zadają młodzi miłośnicy kulturystyki i innych dyscyplin sportowych. Odpowiedź jest bardzo prosta: tak, odżywki białkowe działają. Kiedy połączymy je z bogatą i przemyślaną dietą oraz dobrze skomponowanym zestawem ćwiczeń, to rezultaty naszej pracy na pewno przerosną nasze oczekiwania. Białko składa się z bloków zwanych aminokwasami, który spełniają wiele funkcji w organizmie. Zaliczamy do nich m.in.:

  • wspieranie produkcji czerwonych krwinek,
  • wspomaganie układu odpornościowego,
  • przyspieszenie budowania masy mięśniowej,
  • hamowanie katabolizmu,
  • ułatwienie regeneracji mięśni,
  • utrzymywanie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Jakie białko na masę wybrać?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie odżywki białkowe są tak samo dobre i nie mają identycznego wpływu na nasze zdrowie. Niestety w niektórych proszkach proteinowych znajdziemy wiele niepotrzebnych i problematycznych składników.

Pamiętajmy o tym, by zawsze czytać skład poszczególnej odżywki białkowej. Oprócz standardowych składników, czyli mieszanki białek, powinny znaleźć się w niej inne dobroczynne dla naszego organizmu związki. Dla przykładu przyjrzyjmy się odżywce na masę Hi Tec Whey C-6. W jej składzie w jednej tylko porcji (30g) występuje 25g białka, a także witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B12), E, C. Na anaboliczny charakter Whey C-6 wpływa także zawartość L-argininy, L-leucyny czy L-glutaminy. Posiada min. 85% białka w suchej masie. W jednej porcji jest mniej niż jeden gram węglowodanów i tłuszczy. Hi Tec Whey C-6 jest przykładem białka na masę, po które możemy sięgać bez obaw o nasze zdrowie.

Szukajmy więc suplementów, które wytwarzane są z organicznych składników. Unikajmy produktów, które są słodzone chemikaliami i mają w swoim składzie nadmiar związków, które na pewno nie przyczynią się do zdrowego i naturalnego przybierania na masie.