Rośnie zainteresowanie wspinaczką skałkową

Jak wynika z najnowszych badan, w naszym kraju rośnie obecnie zainteresowanie uprawianiem wspinaczki skałkowej. Według specjalistów fakt ten związany jest przede wszystkim z tym, iż w wielu polskich miastach powstaje coraz więcej obiektów, które umożliwiają uprawianie tego typu aktywności sportowej. Dzięki pozyskaniu funduszy unijnych wiele miast zdecydowało się zainwestować w wybudowanie specjalistycznych ścianek wspinaczkowych, które są przeznaczonego do tego, by być wykorzystywane przez osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Oczywiście, jak podkreślają specjaliści prowadzący zajęcia na jednej z takich nowoczesnych ścianek wspinaczkowych w Południowej Polsce, podczas budowy obiektu zadbano także o bezpieczeństwo wszystkich jego użytkowników. Jak podkreślają instruktorzy wspinaczki skałkowej na początku najważniejsze jest to, by nauczyć się odpowiedniego posługiwania się specjalistycznym sprzętem i przede wszystkim, by uświadomić sobie konieczność wykorzystywania podczas wspinaczki odpowiednich zabezpieczeń, jak na przykład wysokiej jakości uprząż a także kaski wspinaczkowe.

O tym, że zainteresowanie uprawianiem wspinaczki jest coraz większe wśród mieszkańców Polski, przekonują także pracownicy firmy Ratwork. Firma ta oferuje swoim klientom wysokiej jakości sprzęt alpinistyczny, jak między innymi kask marki Petzl, wysokiej jakości uprzęże czy liny. Według danych udostępnionych przez firmę, w ciągu ostatniego półrocza sprzedaż tego typu akcesoriów wzrosła o ponad dwadzieścia procent. Pracownicy firmy podkreślają, że wśród klientów zainteresowanych zakupem profesjonalnego sprzętu do wspinaczki są zarówno osoby prywatne, jak i ludzie prowadzący specjalistyczne kursy wspinaczkowe.

Potwierdzeniem tego, iż wspinaczkę uprawia coraz więcej Polaków jest także fakt, iż na miejskich ściankach wspinaczkowych trenuje coraz więcej osób. Według instruktorów, na zajęcia zapisują się tutaj całe rodziny, także te z małymi, kilkuletnimi dziećmi. Dowodzi to, iż wspinaczka staje się modnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu.