Stawianie baniek bezogniowych

Stawianie baniek od tysięcy lat wykorzystywane jest w naturalnej medycynie jako jedna z lepszych metod leczenia m.in. przeziębienia oraz bólu. Bańki można stawiać nie tylko dorosłym, ale również małym dzieciom, jednak trzeba bardzo dobrze wiedzieć jak tego dokonać w bezpieczny sposób. Kiedy jednak należy stosować bańki bezogniowe i jak w prawidłowy sposób je postawić?

Stosowanie baniek bezogniowych

Jeśli chodzi o stosowanie baniek bezogniowych, to najczęściej są one polecane w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, jednak można je również zastosować przy zapaleniu płuc i oskrzeli, podczas grypy, przy częstych anginach, przy bólach kręgosłupa lędźwiowego, w zapaleniu stawów, przy rwie kulszowej, a także przy zapaleniu korzonków nerwowych.

Jak w prawidłowy sposób postawić bańki?

MedPlus

Pomieszczenie, w którym bańki będą stawiane, powinno być dokładnie przewietrzone oraz ogrzane, jednak niezwykle ważne jest to, aby skórę również przygotować w odpowiedni sposób, co oznacza, iż należy ją bardzo dobrze umyć i natłuścić odpowiednim specyfikiem. Następnie bańkę należy przystawić do skóry a przy pomocy wyciągnąć powietrze, tworząc tym samym próżnię. Bańki należy pozostawić na skórze na około 15-20 minut, pamiętając o tym, aby chorego bardzo dobrze przykryć ręcznikiem oraz kołdrą. Po upływie określonego czasu z baniek należy wypompować powietrze i usunąć je z powierzchni skóry i gotowe. Po tym zabiegu chory powinien pozostać w łóżku, pamiętając o tym, aby był on bardzo dobrze przykryty kołdrą.