Uroki mieszkania na obrzeżach – Prądniki Białe pod Krakowem

Chcesz mieszkać z dala od miasta, ale obawiasz się trudności komunikacyjnych? A może chcesz mieszkać w mieście, ale przeszkadza Ci hałas i smog? Mamy dla Ciebie doskonały kompromis. Firma Geo Grupa przygotowała dla Ciebie ofertę, którą koniecznie musisz sprawdzić! To nowoczesne mieszkania w Prądnikach Białych – dzielnicy Krakowa.

13773751753_2c34b2a5ae_k

W mieście czy poza miastem?

A może kompromis? Mieszkanie poza wielkim miastem ma wiele zalet, o których chyba nie trzeba wspominać? Czyste powietrze, lasy, spokój, brak smogu oraz bliskość z naturą. Takie życie to sielanka… jednak nie pozbawiona wad. Długie dojazdy do miasta oraz brak miejskich udogodnień naprawdę mogą przeszkadzać, zwłaszcza tym, którzy przywykli do wielkomiejskiego życia.

Co w takim razie wybrać? Wieś czy miasto? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Eksperci  z branż budowlanych i deweloperskich nieustannie próbują odpowiedzieć na to pytanie. Jednak prawda jest taka, że wszystko zależy od gustu i indywidualnych predyspozycji. Można też pogodzić wszystkie wady z zaletami i wybrać mieszkanie na przedmieściach.

Przedmieścia to prawie jak spokojna wieś, jednak będąca w ścisłym połączeniu komunikacyjnym z miastem.

Dlaczego warto mieszkać w Prądnikach Białych?

Jeżeli myślałeś o mieszkaniu w Krakowie, ale obawiasz się hałasu lub smogu, świetnym wyjściem będzie zakup lub wynajem mieszkania w Prądnikach Białych. Jest to jedna z dzielnic Krakowa, która została włączona do miasta w 1909 roku.

Dzielnica ta jest położona w północnej części Krakowa. Liczbę mieszkańców szacuje się dziś na około 69 tysięcy, co sprawia, że jest to najludniejsza dzielnica Krakowa.

Jest to piękne i zielone miejsce z ciekawą historią. Dzielnica obejmuje swoim terytorium kilka historycznych wsi, spośród których największą i najstarszą była wieś Prądnik Biały, położona nad przepiękną rzeką Prądnik. W latach 70. XV wieku wieś nazywano jako Magna Prandnik, co w sto lat później zapisano po raz pierwszy po polsku jako Prądnik Wielki.

Jeśli wierzyć legendom, w 1794 roku we wsi przebywał i odpoczywał sam Tadeusz Kościuszko. Jego ulubionym miejscem był istniejący do dziś park dworski. Oczywiście te tereny skrywają więcej ciekawych historii i tajemnic.

Poza tym, że Prądniki Białe są doskonale usytuowane i leżą pomiędzy naturalnymi lasami i rzekami, a miastem, mają także dobrze rozwiniętą infrastrukturę same w sobie. Znajdziemy tutaj Instytut badawczy Uniwersytetu Rolniczego, Zakład Farmakologii PAN, Instytut Fizyki Jądrowej, Wyższe Seminarium Franciszkanów, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz Centrum Kultury im. Świętej Jadwigi. Dodatkowo w dzielnicy istnieje dobrze rozbudowana komunikacja miejska. W większości trasy są obsługiwane przez autobusy.